Інструкція по догляду за ялинкою в горщику

25 грудня 2013
fb

Жива ялинка в новорічні свята

Насамперед необхідно підібрати для новорічної красуні підходяще місце. Знайдіть у кімнаті, де планується ставити вбрану ялинку, саме прохолодне місце. Подалі від гарячої батареї і обігрівачів і ближче до вікна, але так, щоб сонячні промені на ялинку не потрапляли. Сухе повітря опалюваного приміщення дуже не підходить для цієї лісової гості. Тому частіше обприскуйте її ( не менше 1-2 р. на день). А ще краще, знайдіть можливість поставити контейнер з ялинкою прямо в тазик або кашпо. Якщо дозволяє кашпо, насипте шар гравію або дренажних гранул на дно і налийте води, яка буде випаровуватися і трохи піднімати рівень вологості близько живої ялинки. Якщо вас бентежить тазик під новорічною ялинкою, задекоруйте його тканиною і мішурою. Воду в тазик необхідно постійно доливати. Та й саму ялинку теж не забувайте поливати. Тільки не захоплюйтеся. Інакше в теплому повітрі і при інтенсивному поливі ялинка може несподівано піти в ріст ( що для її успішного подальшого вирощування дуже небажано ). Воду для поливу треба брати м'яку, відстояну, але не тепліше кімнатної  температури, поливати в міру підсихання земляної грудки, забезпечуючи рівномірну помірну вологість ґрунту, приблизно 2 рази на тиждень. Рівень вологості ґрунту можна перевірити на дотик - глибина перевірки 3-5 см від краю ґрунту вглиб. Не удобрюйте живу ялинку під час новорічних свят: добрива і тепло викличуть небажаний ріст нових пагонів, які можуть обмерзнути потім на холоді. Рекомендований термін для знаходження ялинки в теплому приміщенні : не більше 7 днів.

Власне кажучи, це і є ті необхідні умови, які важливі для підтримки життя зеленого деревця. Постарайтеся створити для ялинки найбільш відповідну обстановку (наскільки це можливо в міській квартирі). Прикрашаючи живу ялинку використовуйте світлові гірлянди слабкої потужності, щоб не пошкодити дерево. Поливайте свою ялинку, зрошуйте, провітрюйте кімнату в якій вона стоїть. А після новорічних свят, знявши з ялинки блискучий наряд, спробуйте зберегти її для життя у відкритому Груні.

 

Жива ялинка після новорічних свят

Після Нового року, краще винести ялинку на засклену лоджію, при цьому потрібно стежити, щоб у сильні морози не промерзла земля в горщику. При близької до нуля температурі вона не замерзне, а повітря там більш вологе. Коли навесні з'явиться яскраве сонце, обов'язково захистіть ялинку від прямих сонячних променів,  злегка притіняючи рослину, інакше молоді паростки почнуть жовтіти.

 

Висаджування ялинки на постійне місце

Ялинка любить притінене місце, вона виростає досить високою до 15 м - ці особливості потрібно враховувати при виборі постійного місця проживання рослини.

Підготовка ґрунту - ялина любить кислий ґрунт - грунтосуміш - торф, пісок, суглинок в співвідношенні приблизно 1:1:1, до грунтосуміші додаємо добрива тривалої дії для хвойних, така суміш повинна розміщуватися приблизно в ямі 80х80х80 см, при наявності відповідного материнського ґрунту викопується яма ширше земляного кома на 20-50 см і садимо рослину.

Процес посадки - корінь орієнтований вниз, не загорнутий, коренева шийка на рівні ґрунту, можна трохи вище, враховуємо усадку свіже перемішаного ґрунту, встановлюємо ком, присипаємо ґрунтом, утрамбовуємо його, проливаємо водою, знову підсипаємо ґрунт при необхідності і знову добре проливаємо. Бажано замульчувати ґрунт і через 1-2 тижні полити розчином, що стимулює ріст коріння.

Якщо Ви плануєте висадити ялинку разом з нами біля Клінічної дитячої лікарні № 7, зателефонуйте нам, будь ласка, 8 січня по тел.098-293-18-73, щоб ми домовилися з Вами про дату, коли ми заберемо Вашу красуню.